DSC_2295.JPG
Dnia 8 stycznia 2015 roku miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu z ciekawymi ludźmi w Bibliotece Publicznej w Broku. Na zaproszenie Biblioteki z prelekcją wystąpiła  dr hab. Jadwiga Sadowska-  kierownik Zakładu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku.

DSC_1140.JPG

W piątkowy wieczór 24 października br. w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z   prof. dr hab. Benonem Dymkiem, znanym i cenionym historykiem, z Mieszkańcami Broku.

DSC_9267.jpgW czwartkowe popołudnie w Bibliotece Publicznej w Broku, odbyło się spotkanie i dyskusja z p. Damianem Piekarskim- brokowianinem, z zawodu leśnikiem, z zamiłowania historykiem, poświęcone historii Żydów w Broku.

images-stories-remote-http--brok.pl-images-stories-spotkanie20z20frankowskim-DSC_9143-336x224.JPG17 lipca 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie z p. Jacentym Frankowskim- przyjacielem Broku, artystą- mistrzem karykatury i rysunku. Tematem spotkania była postać Ludomira Benedyktowicza - leśnika, powstańca styczniowego, malarza, publicysty, którego życie splotło się z Brokiem. W trakcie spotkania wszyscy zebrani mieli niepowtarzalną możliwość zapoznania się z przedwojennymi zdjęciami Broku, a także z autorską „wersją roboczą” filmu dokumentalnego pt. „Ludomir Benedyktowicz- historia niezłomnego”. Wyświetlony film oparty na relacjach krewnych Benedyktowicza, a także znawców historii i sztuki miał charakter sentymentalnej biograficznej podróży śladami Ludomira Benedyktowicza.

images-stories-remote-http--brok.pl-images-stories-krasnodebski-DSC_3237-350x233.JPGW dniu 28 stycznia w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się spotkanie  z artystą malarzem, rysownikiem i grafikiem -panem Józefem Krasnodębskim.

Przybyli na spotkanie uczniowie ze szkół z gminy Brok oraz zainteresowani mieszkańcy z zaciekawieniem obejrzeli zdjęcia z wykonywanych prac malarskich w kościele oraz wystawę prac artysty. Gdy przyszła pora na wywiad z malarzem, dzieci dosłownie „zasypały” pana Józefa mnóstwem pytań i z uwagą słuchały ciekawych wypowiedzi artysty dotyczących jego pracy. Artysta zachęcał dzieci do rozwijania swoich zdolności i pasji. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem, a dzieci podziękowały za spotkanie gromkimi brawami.

115_5676.JPG

Z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” Biblioteka Publiczna w i GCI Broku zorganizowały spotkanie dnia 27.08.2012 roku w bibliotece dla mieszkańców gminy ze Starszym Chorążym Sztabowym Tadeuszem Dobrzyńskim z Broku, który brał czynny udział w misjach pokojowych ONZ w Afganistanie i Syrii.

images-stories-Spotkanie_z_mysliwym _14luty-DSCF1219-250x188.JPG

14 lutego br. o godz. 14.20 Biblioteka Publiczna i GCI w Broku zorganizowały spotkanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych z myśliwym panem Ireneuszem Raczko z Koła Łowieckiego „Mykita” z Ostrowi Mazowieckiej.