DSC_0590.JPGBiblioteka Publiczna w Broku, to nie tylko miejsce w którym można wypożyczyć ciekawą książkę – jest to też idealne miejsce, w którym można radośnie i przyjemnie spędzić wolny czas podczas ferii zimowych. Przekonały się o tym wszystkie dzieci, które w tym roku uczęszczały na zorganizowane przez bibliotekę zajęcia pod hasłem "Zimowe hece w Brokowskiej Bibliotece". Chętnych dzieci nie brakowało. W programie były: spotkania z książką, warsztaty plastyczne, gry i zabawy, zajęcia komputerowe oraz projekcje filmowe.

DSC_8725(1).JPG
Dnia 10 listopada 2015 r. dzieci z Miasta i Gminy Brok świętowały w Bibliotece Publicznej Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Z tej okazji ulicami naszego Miasta przeszedł barwny korowód postaci, które wyszły z baśni, bajek, wierszy i kreskówek dla dzieci. Spotkać można było królewny, wróżki, czarownice, rycerzy, piratów, kota w butach, supermenów i wiele innych postaci.

DSC_7890.JPG

We wtorek, 8 września 2015 r. Biblioteka Publiczna w Broku zaprosiła dzieci z gminy Brok na kolejne spotkanie z „Teatrem dla najmłodszych”.

DSC_2759.JPG
Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Broku nie brakowało.

CSC_2594.JPG
We wtorek 20 stycznia br. w Bibliotece Publicznej w Broku odbył się spektakl teatralny dla dzieci pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru  Art-Re. Artyści w humorystyczny sposób zapoznali małych widzów, którzy przybyli licznie tego dnia do biblioteki razem ze swoimi rodzicami i opiekunami, z burzliwymi przygodami słynnych bliźniaków, Jacka i Placka.

DSC_2008.JPG10 grudnia 2014 roku dla  uczniów z  klas I-III Szkoły Podstawowej z ZPPO w Broku wystąpili aktorzy z  Teatru Edukacji i Profilaktyki  „Maska” z Krakowa, przedstawiając spektakl pt. „Skradzione mądrości”- baśniową opowieść  o tym, jak wiele pożytku płynie z czytania książek.

DSC_0367.JPGW poniedziałek, 6 października br. grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej Montessori z Warszawy odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Broku.

images-stories-remote-http--brok.pl-images-stories-wizyty20przedszkolakow-DSC_9090-001-320x213.JPGGrupa dzieci z Przedszkola Miejskiego w Broku wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły Bibliotekę Publiczną, w ramach cotygodniowych cyklicznych zajęć bibliotecznych.

images-stories-remote-http--brok.pl-images-stories-Ostatni_Dzwonek-CSC_4222-350x233.JPGW poniedziałek 3 marca br. uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Ostatni dzwonek”, wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
Tematem przedstawienia było pokazanie konsekwencji picia alkoholu i palenia papierosów.

images-stories-ZPPO_rozne-20-193x145.JPG

Dzieci najszybciej uczą się w plenerze, dlatego 26 kwietnia uczniowie z ZPPO w Broku uczęszczający na zajęcia koła ekologicznego wybrali się do lasu na spotkanie z myśliwym p. Ireneuszem Raczko.

images-stories-1-278x209.JPG
W dniu 20.03.2012 r. Biblioteka Publiczna, GCI oraz członkowie Koła Ekologicznego wspólnie świętowali nadejście wiosny.  Pomimo braku słońca oraz  delikatnych podmuchów wiatru niestrudzone dzieci przybyły na plażę miejską aby upiec kiełbaskę i współnie spędzić czas przy ognisku. Dzieci wysłuchały również artykułu "Co wiosną rechocze w stawie?". Czas upłynął w miłej atmosferze.