DSC_1119.JPGW Bibliotece Publicznej w Broku trwają zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone przez bibliotekarzy.
Dotychczas na zajęciach uczestnicy zapoznali się z budową klawiatury oraz funkcjami klawiszy.

Wieslaw_Drabik.jpg

Gimnastyka, to najlepszy sposób na odkrycie źródła młodości i witalności. Wiedzą o tym doskonale nasi uczestnicy, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach aerobiku - ćwiczą wytrwale i coraz liczniej.

Cena za karnet będzie uzależniona od ilości osób chętnych! Tak więc zapraszamy na kolejne zajęcia aerobiku już

w środę 18 października o godz. 17:30.

aerobik(1).jpg

DSC_1004-001.JPGW środę 11 października br. rozpoczął się kurs obsługi komputera i Internetu dla seniorów. Kurs jest organizowany cyklicznie, przede wszystkim po to, aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu wśród osób starszych. Spotkania są więc przeznaczone przede wszystkim dla osób, które nie miały w ogóle styczności z komputerami, albo mają bardzo podstawowe umiejętności w tym zakresie i chcą nauczyć się korzystać z komputerów/laptopów i Internetu w zakresie szerszym.

Audiobooki.jpgWychodząc naprzeciw nowym potrzebom biblioteka posiada także, na razie małe, ale ciągle powiększane, zbiory książek do słuchania. Wśród naszych książek na CD każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Dla miłośników dobrej lektury polecamy znane powieści i kryminały.  Nie zapomnieliśmy także o uczniach - dla nich zakupiliśmy lektury szkolne, a dla najmłodszych czytelników bajki.

Zachęcamy do wypożyczania nowych książek z literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz dla dorosłych.

nowoci.jpgnowoci_kopia.jpg

DSC_0608.JPG

Obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się dla Biblioteki Publicznej w Broku znakomitą okazją do rozpoczęcia cyklicznych spotkań literackich pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”.
Podczas spotkań zaproszeni goście z terenu naszej Gminy będą czytać młodym słuchaczom bajki, wiersze, legendy i opowiadania.
27 września 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie, którego gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński. Uczestnicy spotkania, uczniowie kl. IIIa, IIIb, IVa, IVb oraz V ze szkoły podstawowej w Broku w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem  słuchali czytanego przez p. Burmistrza opowiadania.

DSC_0269.JPG
23 września 2017 r. w Biblioteka Publiczna w Broku wzięła udział już w trzeciej edycji Rajdu Rowerowego "W jak Witkacy", organizowanego przez Ostrowską Masę Krytyczną i Tusiemaluje, którego zwieńczeniem były „Posiady Witkiewiczowskie” i rozstrzygnięcie III konkursu „Witkacy dziś” dla uczniów ZPPO w Broku. Celem akcji była popularyzacja twórczości i uczczenie 78. rocznicy śmierci S. I. Witkiewicza, wybitnego polskiego pisarza, malarza i fotografika, którego teksty doczekały się przekładów na ponad 30 języków we wszystkich krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Japonii. Imprezie Patronował Instytut Witkacego.

Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie zapraszamy do naszej Czytelni Czasopism, dostępnej w godzinach pracy biblioteki. Zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie, oprócz prasy dla dorosłych o różnorodnej tematyce oferujemy magazyny młodzieżowe oraz czasopisma dla dzieci.

czasopisma.jpg

Kurs_Komputerowy.jpg

Biblioteka Publiczna w Broku serdecznie zaprasza wszystkie osoby w wieku 40+, chętne doskonalić swoje umiejętności w zakresie obsługi komputera i internetu do wzięcia udziału w kursie komputerowym.